Prezydent Miasta Bydgoszczy
Rafał Bruski

ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz, pokój 108
tel. (52) 58 58 358
fax: (52) 58 58 301
e-mail: prezydent@um.bydgoszcz.pl


Wydziały nadzorowane:
Wydział Zarządzania Kryzysowego; Wydział Mienia i Geodezji; Biuro Rady Miasta; Zespół Prawny; Miejski Rzecznik Konsumentów; Zespół Audytu i Kontroli Zarządczej; Biuro Konserwatora Zabytków - Miejski Konserwator Zabytków; Zespół ds. Nadzoru Właścicielskiego; Biuro Bezpieczeństwa Informacji; Biuro ZIT BTOF; Wydział Administracji Budowlanej; Plastyk Miejski; Biuro Prasowe; Główny specjalista ds. przygotowania inwestycji; Główny Specjalista ds. partnerstwa publiczno-prywatnego.

Jednostki nadzorowane:
Miejska Pracownia Geodezyjna w Bydgoszczy; Straż Miejska; Komenda Miejska Policji; Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej; Hala Sportowo-Widowiskowa "Łuczniczka"; WKS Zawisza Bydgoszcz S.A.; Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o.o.; Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.; Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.; Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.; Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o.; Port Lotniczy Bydgoszcz S.A.; Bydgoski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.; Spółka Wodna "Kapuściska";  Bydgoski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.; Spółka Wodna "Kapuściska"; Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" Sp. z o.o. w Bydgoszczy; Administracja Domów Miejskich "ADM" Sp. z o.o.; Bydgoskie Obiekty Sportowe Sp. z o.o.

Spotkania Prezydenta Miasta z mieszkańcami 

Mieszkańców zainteresowanych spotkaniem prosimy o zgłaszanie się do pokoju 11A Urzędu Miasta Bydgoszczy - wejście od ul. Niedźwiedzia 4, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy UMB. W tym miejscu zostanie również sporządzona notatka określająca przedmiot sprawy, z którą zwracacie się Państwo do Prezydenta. Prezydent Miasta spotyka się z mieszkańcami w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, od godziny 13:00 do 15:00. WAŻNE! Prezydent spotyka się z mieszkańcami po wyczerpaniu drogi służbowej - od pracownika merytorycznego przez dyrektora, po kierunkowego zastępcę Prezydenta.

Prosimy o kontakt mailowy spotkania.prezydenta@um.bydgoszcz.pl bądź telefoniczny:

•        (52) 58 58 436
•        (52) 58 58 488
•        (52) 58 58 454


Rafał Bruski urodził się 1 lipca 1962 roku w Bydgoszczy.

Absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Ukończył Wydział Nawigacyjny Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni - tytuł magistra inżyniera nawigacji morskiej uzyskał w 1986 roku. Sześć lat pracował w Polskich Liniach Oceanicznych jako oficer nawigator na statkach handlowych.

Absolwent studiów licencjackich na kierunku Finanse i bankowość w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, podyplomowego studium Rachunkowości i Finansów w AE w Poznaniu i podyplomowego studium Prawa podatkowego Unii Europejskiej w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W latach 1994-2005 pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej. W 2005 roku uzyskał uprawnienia wykonywania zawodu doradcy podatkowego i założył kancelarię doradztwa podatkowego. Prowadził też zajęcia dydaktyczne w zakresie prawa podatkowego, współpracując m.in. ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce.

W latach 2006-2007 był zastępcą prezydenta Bydgoszczy odpowiedzialnym za strategię i rozwój miasta, pozyskiwanie funduszy europejskich, obsługę inwestorów oraz edukację i sport; nadzorował Miejską Pracownię Urbanistyczną i Bydgoski Park Przemysłowy. To w tamtym czasie zapadały decyzje o zdynamizowaniu BPP poprzez zainwestowanie środków europejskich w budowę infrastruktury technicznej. W latach 2007-2010 pełnił funkcję wojewody kujawsko-pomorskiego.

Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Żona Alicja jest technikiem elektroradiologii w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy, córka Joanna jest wielokrotną mistrzynią Polski oraz medalistką Mistrzostw Świata i Europy w kajakarstwie. Syn Tomasz jest absolwentem wydziału finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Rafał Bruski jest honorowym dawcą kwi (ponad 30 oddanych litrów), miłośnikiem sportu w szczególności: turystyki górskiej, brydża sportowego, lekkoatletyki, kajakarstwa, wioślarstwa i zapalonym kibicem piłki nożnej, żużla, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. W młodości był szczypiornistą w drużynie AZS Bydgoszcz.

W dniu 14 grudnia 2010 roku Rafał Bruski został po raz pierwszy zaprzysiężony na prezydenta Bydgoszczy. W 2014 roku ponownie zwyciężył w wyborach prezydenckich i rozpoczął drugą kadencję w fotelu włodarza Bydgoszczy. W ostatnich wyborach samorządowych Rafał Bruski ubiegał się o reelekcję i zwyciężył w pierwszej turze wyborów na prezydenta Bydgoszczy. Tym samym od listopada 2018 roku Rafał Bruski jest włodarzem miasta, tym razem na 5-letnią kadencję.Załączniki:

Oświadczenie majątkowe za rok 2021 - R.Bruski
Oświadczenie majątkowe za rok 2020 - R.Bruski