Prezydent Miasta Bydgoszczy
Rafał Bruski

ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz, pokój 108
tel: (52) 58 58 358
fax: (52) 58 58 301
e-mail: prezydent@um.bydgoszcz.pl


Wydziały nadzorowane:
Wydział Zarządzania Kryzysowego; Biuro Rady Miasta; Zespół Prawny; Kancelaria Tajna; Miejski Rzecznik Konsumentów; Zespół Audytu i Kontroli Zarządczej; Biuro Konserwatora Zabytków - Miejski Konserwator Zabytków; Zespół ds. Nadzoru Właścicielskiego; Biuro Bezpieczeństwa Informacji; Biuro ZIT BTOF; Wydział Administracji Budowlanej; Plastyk Miejski; Biuro Prasowe, Główny specjalista ds. przygotowania inwestycji.

Jednostki nadzorowane:
Straż Miejska, Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Hala Sportowo-Widowiskowa "Łuczniczka", WKS Zawisza Bydgoszcz S.A., Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o.o., Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o., Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o., Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o., Port Lotniczy Bydgoszcz S.A., Bydgoski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., Spółka Wodna "Kapuściska".

Spotkania Prezydenta Miasta z mieszkańcami 

Prezydent Miasta spotyka się z mieszkańcami w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, od godziny 13.00 do 15.00. Mieszkańców zainteresowanych spotkaniem prosimy o zgłaszanie się do pokoju 11A Urzędu Miasta Bydgoszczy - wejście od ul. Niedźwiedzia 4, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy UMB. W tym miejscu zostanie również sporządzona notatka określająca przedmiot sprawy, z którą zwracacie się Państwo do Prezydenta. 

Prosimy o kontakt mailowy spotkania.prezydenta@um.bydgoszcz.pl bądź telefoniczny:

•        (52) 58 58 436
•        (52) 58 58 488
•        (52) 58 58 454

Prezydent spotyka się z mieszkańcami po wyczerpaniu drogi służbowej - od pracownika merytorycznego przez dyrektora, po kierunkowego zastępcę Prezydenta.


Rafał Bruski urodził się 1 lipca 1962 roku w Bydgoszczy.

Absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Ukończył Wydział Nawigacyjny Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni - tytuł magistra inżyniera nawigacji morskiej uzyskał w 1986 roku. Sześć lat pracował w Polskich Liniach Oceanicznych jako oficer nawigator na statkach handlowych.

Absolwent studiów licencjackich na kierunku Finanse i bankowość w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, podyplomowego studium Rachunkowości i Finansów w AE w Poznaniu i podyplomowego studium Prawa podatkowego Unii Europejskiej w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W latach 1994-2005 pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej. W 2005 roku uzyskał uprawnienia wykonywania zawodu doradcy podatkowego i założył kancelarię doradztwa podatkowego. Prowadził też zajęcia dydaktyczne w zakresie prawa podatkowego, współpracując m.in. ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce.

W latach 2006-2007 był zastępcą prezydenta Bydgoszczy odpowiedzialnym za strategię i rozwój miasta, pozyskiwanie funduszy europejskich, obsługę inwestorów oraz edukację i sport; nadzorował Miejską Pracownię Urbanistyczną i Bydgoski Park Przemysłowy. To w tamtym czasie zapadały decyzje o zdynamizowaniu BPP poprzez zainwestowanie środków europejskich w budowę infrastruktury technicznej. W latach 2007-2010 pełnił funkcję wojewody kujawsko-pomorskiego.

Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Żona Alicja jest technikiem elektroradiologii w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy, córka Joanna jest wielokrotną mistrzynią Polski oraz medalistką Mistrzostw Świata i Europy w kajakarstwie. Syn Tomasz jest absolwentem wydziału finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Rafał Bruski jest honorowym dawcą kwi (ponad 30 oddanych litrów), miłośnikiem sportu w szczególności: turystyki górskiej, brydża sportowego, lekkoatletyki, kajakarstwa, wioślarstwa i zapalonym kibicem piłki nożnej, żużla, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. W młodości był szczypiornistą w drużynie AZS Bydgoszcz.

W dniu 14 grudnia 2010 roku Rafał Bruski został po raz pierwszy zaprzysiężony na prezydenta Bydgoszczy. W 2014 roku ponownie zwyciężył w wyborach prezydenckich i rozpoczął drugą kadencję w fotelu włodarza Bydgoszczy. W ostatnich wyborach samorządowych Rafał Bruski ubiegał się o reelekcję i zwyciężył w pierwszej turze wyborów na prezydenta Bydgoszczy. Tym samym od listopada 2018 roku Rafał Bruski jest włodarzem miasta, tym razem na 5-letnią kadencję.Załączniki:

Oświadczenie majątkowe za rok 2020 - R.Bruski