W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Kontakt

Urząd Miasta Bydgoszczy

ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz
tel. (52)
58 58 913 (centrala)
fax: (52)
58 58 623
e-mail:
urzad@um.bydgoszcz.pl

Infolinie:
- (52) 58 58 344 (dla tel. komórkowych)
- 800 800 404 (dla tel. stacjonarnych)

ePUAP: /umb/SkrytkaESP

NIP: 953-10-11-863
Regon:
092351297
PKD:
8411Z

Skład Rady

Przewodnicząca Rady Miasta
Monika Matowska

ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz, pokój 208
tel. (52) 58 58 342
fax: (52) 58 58 115
e-mail: brm@um.bydgoszcz.pl
Okręg wyborczy: Nr 5 - Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, Glinki-Rupienica, Jachcice, Wzgórze Wolności 
Klub radnych: Koalicja Obywatelska

Zasiada w Komisjach:
- Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego;
- Kultury i Nauki;                                   
- Samorządności i Statutowo-Organizacyjna.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta
Lech Zagłoba-Zygler 

ul.
Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz, pokój 207
tel.
(52) 58 58 342
fax:
(52) 58 58 115
e-mail:
brm@um.bydgoszcz.pl
Okręg wyborczy:
Nr 3 - Nowy Fordon, Tatrzańskie, Terenów Nadwiślańskich, Stary Fordon
Klub radnych:
Koalicja Obywatelska

Zasiada w Komisjach: 
- Budżetu i Polityki Finansowej;
- Edukacji;      
- Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki;
- Rodziny, Polityki Społecznej i Polityki Zdrowotnej.

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta
Anna Mackiewicz 

ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz, pokój 207
tel. (52) 58 58 342
fax: (52) 58 58 115 
e-mail: brm@um.bydgoszcz.pl
Okręg wyborczy: Nr 6 - Kapuściska, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Wyżyny, Zimne Wody-Czersko Polskie
Klub radnych: Nowa Lewica

Zasiada w Komisjach:
- Edukacji;
- Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta
Joanna Czerska-Thomas 

ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz, pokój 207 
tel. (52) 58 58 342; 501 925 206
fax: (52) 58 58 115 
e-mail: brm@um.bydgoszcz.pl
Okręg wyborczy: Nr 2 - Bartodzieje, Bielawy, Bydgoszcz Wschód-Siernieczek, Bydgoszcz Brdyujście, Leśne 
Klub radnych: Koalicja Obywatelska

Zasiada w Komisjach: 
- Przedsiębiorczości i Rozwoju Miasta - Przewodnicząca Komisji;
- Edukacji;
- Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą;
- Skarg, Wniosków i Petycji.

Wojciech Bartoszek (objęcie mandatu - 26.01.2022 r.)

tel. 608 250 704
e-mail: wojt272@poczta.onet.pl
Okręg wyborczy: Nr 3 - Nowy Fordon, Tatrzańskie, Terenów Nadwiślańskich, Stary Fordon 
Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość 

Zasiada w Komisjach:
- Rewizyjna - Wiceprzewodniczący Komisji
- Kultury i Nauki;
- Edukacji;
- Skarg, Wniosków i Petycji.

Agnieszka Bąk (wygaśnięcie mandatu - 26.09.2019 r.) 

tel. -
e-mail: -
Okręg wyborczy: Nr 1 - Czyżkówko, Flisy, Miedzyń-Prądy, Okole, Osowa Góra, Piaski, Smukała-Opławiec-Janowo, Wilczak-Jary 
Klub radnych: Koalicja Obywatelska

Zasiada w Komisjach:
- Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki - Przewodnicząca Komisji;
- Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska;
- Kultury i Nauki;
- Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą.

Paweł Bokiej 

tel. 691 973 929 
e-mail: pawel.bokiej@gmail.com
Okręg wyborczy: Nr 4 - Błonie, Górzyskowo, Szwederowo 
Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość 

Zasiada w Komisjach:
- Edukacji - Wiceprzewodniczący Komisji;
- Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki;
- Kultury i Nauki;
- Rewizyjna.

Wojciech Bulanda (objęcie mandatu – 27.11.2019 r.) 

tel. 606 560 528 
e-mail: w.bulanda@outlook.com 
Okręg wyborczy: Nr 1 - Czyżkówko, Flisy, Miedzyń-Prądy, Okole, Osowa Góra, Piaski, Smukała-Opławiec-Janowo, Wilczak-Jary 
Klub radnych: Koalicja Obywatelska

Zasiada w Komisjach: 
- Rewizyjna - Wiceprzewodniczący Komisji;
- Gospodarki Przestrzennej;
- Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki;
- Skarg, Wniosków i Petycji.

Janusz Czwojda 

tel. 608 331 262 
e-mail: jczwojda@wp.pl 
Okręg wyborczy: Nr 4 - Błonie, Górzyskowo, Szwederowo 
Klub radnych: Koalicja Obywatelska

Zasiada w Komisjach:
- Samorządności i Statutowo-Organizacyjna - Przewodniczący Komisji;
- Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego;
- Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska;
- Edukacji.

Kazimierz Drozd 

tel. -
e-mail: -
Okręg wyborczy: Nr 3 - Nowy Fordon, Tatrzańskie, Terenów Nadwiślańskich, Stary Fordon
Klub radnych: Nowa Lewica 

Zasiada w Komisjach:
- Edukacji - Przewodniczący Komisji;
- Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki;                                   
- Kultury i Nauki;
- Rewizyjnej.

Bogdan Dzakanowski 

tel. 664 432 709 
e-mail: blr@op.pl 
Okręg wyborczy: Nr 1 - Czyżkówko, Flisy, Miedzyń-Prądy, Okole, Osowa Góra, Piaski, Smukała-Opławiec-Janowo, Wilczak-Jary 
Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość 

Zasiada w Komisjach: 
- Samorządności i Statutowo-Organizacyjna - Wiceprzewodniczący Komisji;
- Budżetu i Polityki Finansowej;
- Gospodarki Przestrzennej.

Krystian Frelichowski 

tel. -
e-mail: -
Okręg wyborczy: Nr 2 - Bartodzieje, Bielawy, Bydgoszcz Wschód-Siernieczek, Bydgoszcz Brdyujście, Leśne 
Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość 

Zasiada w Komisjach:
- Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki - Wiceprzewodniczący Komisji;
- Edukacji.

Jan Gaul 

tel. 606 837 722 
e-mail: janantonigaul@gmail.com 
Okręg wyborczy: Nr 4 - Błonie, Górzyskowo, Szwederowo 
Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość 

Zasiada w Komisjach:
- Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego - Wiceprzewodniczący Komisji;
- Edukacji;                                                     
- Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki;
- Samorządności i Statutowo – Organizacyjna.

Paulina Jankowska 

tel. 514 211 080 
e-mail: paulina.jankowska911@wp.pl 
Okręg wyborczy: Nr 1 - Czyżkówko, Flisy, Miedzyń-Prądy, Okole, Osowa Góra, Piaski, Smukała-Opławiec-Janowo, Wilczak-Jary 
Klub radnych: Koalicja Obywatelska 

Zasiada w Komisjach:
- Rodziny, Polityki Społecznej i Polityki Zdrowotnej - Wiceprzewodnicząca Komisji;
- Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki;
- Kultury i Nauki;
- Edukacji.

Robert Kufel 

tel. 695 815 215 
e-mail: robert.kufel@gmail.com 
Okręg wyborczy: Nr 4 - Błonie, Górzyskowo, Szwederowo 
Klub radnych: Koalicja Obywatelska 

Zasiada w Komisjach:
- Skarg, Wniosków i Petycji - Przewodniczący Komisji;
- Przedsiębiorczości i Rozwoju Miasta;
- Gospodarki Przestrzennej;
- Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Robert Langowski

tel. 660 034 503 
e-mail: robertlang@wp.pl 
Okręg wyborczy: Nr 1 - Czyżkówko, Flisy, Miedzyń-Prądy, Okole, Osowa Góra, Piaski, Smukała-Opławiec-Janowo, Wilczak-Jary 
Klub radnych: Koalicja Obywatelska 

Zasiada w Komisjach:
- Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego - Przewodniczący Komisji;
- Gospodarki Przestrzennej;
- Rewizyjna;
- Budżetu i Polityki Finansowej.

Marcin Lewandowski 

tel. 513 951 043 
e-mail: olafin@o2.pl 
Okręg wyborczy: Nr 5 - Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, Glinki-Rupienica, Jachcice, Wzgórze Wolności 
Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość 

Zasiada w Komisjach:
- Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą - Wiceprzewodniczący Komisji;
- Kultury i Nauki;
- Edukacji;
- Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

Bernadeta Michałek

tel. 602 516 468 
e-mail: bernadetamichalek@wp.pl 
Okręg wyborczy: Nr 3 - Nowy Fordon, Tatrzańskie, Terenów Nadwiślańskich, Stary Fordon 
Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość

Zasiada w Komisjach:
- Gospodarki Przestrzennej - Wiceprzewodnicząca Komisji;
- Kultury i Nauki;
- Edukacji;
- Rodziny, Polityki Społecznej i Polityki Zdrowotnej.

Jerzy Mickuś 

tel. 501 341 646 
e-mail: jerzy-mickus@wp.pl 
Okręg wyborczy: Nr 6 - Kapuściska, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Wyżyny, Zimne Wody-Czersko Polskie 
Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość

Zasiada w Komisjach:
- Skarg, Wniosków i Petycji - Wiceprzewodniczący Komisji;
- Gospodarki Przestrzennej;
- Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki;
- Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

Jakub Mikołajczak 

tel. -
e-mail: jakub@mikolajczak.eu 
Okręg wyborczy: Nr 2 - Bartodzieje, Bielawy, Bydgoszcz Wschód-Siernieczek, Bydgoszcz Brdyujście, Leśne 
Klub radnych: Koalicja Obywatelska 

Zasiada w Komisjach:
- Budżetu i Polityki Finansowej - Przewodniczący Komisji;
- Kultury i Nauki;
- Samorządności i Statutowo-Organizacyjna;
- Rewizyjna.

Andrzej Młyński  (wygaśnięcie mandatu - 16.11.2021 r.)

tel. -
e-mail: -
Okręg wyborczy: Nr 3 - Nowy Fordon, Tatrzańskie, Terenów Nadwiślańskich, Stary Fordon 
Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość 

Zasiada w Komisjach:
- Rewizyjna - Wiceprzewodniczący Komisji;
- Rodziny, Polityki Społecznej i Polityki Zdrowotnej;
- Samorządności i Statutowo-Organizacyjna.

Ireneusz Nitkiewicz 

tel. (52) 52 23 474 
e-mail: i.nitkiewicz@gmail.com
Okręg wyborczy: Nr 2 - Bartodzieje, Bielawy, Bydgoszcz Wschód-Siernieczek, Bydgoszcz Brdyujście, Leśne 
Klub radnych: Koalicja Obywatelska

Zasiada w Komisjach:
- Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki - Przewodniczący Komisji;
- Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego;
- Edukacji;
- Kultury i Nauki.

Justyna Polasik 

tel. 797 735 787 
e-mail: justyna.polasik@wp.pl 
Okręg wyborczy: Nr 3 - Nowy Fordon, Tatrzańskie, Terenów Nadwiślańskich, Stary Fordon 
Klub radnych: Koalicja Obywatelska 

Zasiada w Komisjach:
- Budżetu i Polityki Finansowej - Wiceprzewodnicząca Komisji;
- Przedsiębiorczości i Rozwoju Miasta;
- Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą;
- Edukacji.

Szymon Róg 

tel. 692 889 461 
e-mail: szymrog@poczta.onet.pl 
Okręg wyborczy: Nr 1 - Czyżkówko, Flisy, Miedzyń-Prądy, Okole, Osowa Góra, Piaski, Smukała-Opławiec-Janowo, Wilczak-Jary 
Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość 

Zasiada w Komisjach:
- Przedsiębiorczości i Rozwoju Miasta - Wiceprzewodniczący Komisji;
- Budżetu i Polityki Finansowej;
- Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska;
- Kultury i Nauki.

Elżbieta Rusielewicz 

tel. 602 637 235 
e-mail: erusielewicz@wp.pl 
Okręg wyborczy: Nr 4 - Błonie, Górzyskowo, Szwederowo 
Klub radnych: Koalicja Obywatelska 

Zasiada w Komisjach:
- Gospodarki Przestrzennej - Przewodnicząca Komisji;
- Kultury i Nauki;
- Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego;
- Skarg, Wniosków i Petycji.

Grażyna Szabelska 

tel. 513 188 036
e-mail: grazynaszabelska@o2.pl 
Okręg wyborczy: Nr 6 - Kapuściska, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Wyżyny, Zimne Wody-Czersko Polskie
Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość

Zasiada w Komisjach:
- Kultury i Nauki - Wiceprzewodnicząca Komisji;
- Edukacji;
- Rodziny, Polityki Społecznej i Polityki Zdrowotnej.

Maciej Świątkowski

tel. 601 662 335 
e-mail: mswi@wp.pl 
Okręg wyborczy: Nr 6 - Kapuściska, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Wyżyny, Zimne Wody-Czersko Polskie 
Klub radnych: Koalicja Obywatelska 

Zasiada w Komisjach:
- Rodziny, Polityki Społecznej i Polityki Zdrowotnej - Przewodniczący Komisji;
- Kultury i Nauki;
- Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki;
- Przedsiębiorczości i Rozwoju Miasta.

Katarzyna Tomaszewska 

tel. 608 677 379
e-mail: k_tomaszewska@onet.pl 
Okręg wyborczy: Nr 2 - Bartodzieje, Bielawy, Bydgoszcz Wschód-Siernieczek, Bydgoszcz Brdyujście, Leśne
Klub radnych: Koalicja Obywatelska

Zasiada w Komisjach:
- Kultury i Nauki - Przewodnicząca Komisji;
- Rewizyjna;
- Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą;
- Gospodarki Przestrzennej.

Zdzisław Tylicki

tel. 662 002 220 
e-mail: sajgon1948@op.pl 
Okręg wyborczy: Nr 5 - Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, Glinki-Rupienica, Jachcice, Wzgórze Wolności 
Klub radnych: Nowa Lewica

Zasiada w Komisjach:
- Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska - Wiceprzewodniczący Komisji;
- Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki;
- Rodziny, Polityki Społecznej i Polityki Zdrowotnej;                           
- Skarg, Wniosków i Petycji.

Jarosław Wenderlich

tel. -
e-mail: -
Okręg wyborczy: Nr 5 - Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, Glinki-Rupienica, Jachcice, Wzgórze Wolności 
Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość

Zasiada w Komisjach:
- Rewizyjna - Przewodniczący Komisji;
- Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Szymon Wiłnicki

tel. (52) 58 58 342 
e-mail: szymonwilnicki@op.pl
Okręg wyborczy: Nr 5 - Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, Glinki-Rupienica, Jachcice, Wzgórze Wolności 
Klub radnych: Koalicja Obywatelska 

Zasiada w Komisjach:
- Przedsiębiorczości i Rozwoju Miasta - Przewodniczący Komisji;
- Gospodarki Przestrzennej;
- Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki;
- Rodziny, Polityki Społecznej i Polityki Zdrowotnej.

Katarzyna Zwierzchowska 

tel. 600 012 664 
e-mail: katarzyna.zwierzchowska.rmb@gmail.com 
Okręg wyborczy: Nr 3 - Nowy Fordon, Tatrzańskie, Terenów Nadwiślańskich, Stary Fordon
Klub radnych: Koalicja Obywatelska 

Zasiada w Komisjach:
- Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą - Przewodnicząca Komisji;
- Kultury i Nauki;
- Rewizyjna.

Mateusz Zwolak 

tel. 795 143 089 
e-mail: mateusz.zwolak@gmail.com 
Okręg wyborczy: Nr 6 - Kapuściska, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Wyżyny, Zimne Wody-Czersko Polskie 
Klub radnych: Koalicja Obywatelska 

Zasiada w Komisjach: 
- Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska - Przewodniczący Komisji;
- Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki;
- Przedsiębiorczości i Rozwoju Miasta;
- Skarg, Wniosków i Petycji.

Powiadom znajomego